Do czego służą tabliczki informacyjne

Szukasz tabliczek informacyjnych? Wejdź na https://www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Zazwyczaj możemy nie doceniać ich roli, ale powodują one, że przestrzeń jest uporządkowana, podnosi się również nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy w takim razie gdzie można znaleźć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – również w środku budynków

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które ulokowano na nieruchomościach, takich jak bloki, biurowce, przedszkola, biura. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie wyszukamy odpowiedni budynek. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na zewnątrz budynków, bo bardzo często możemy je również zauważyć w środku. To ogromna podgrupa znaków, które z reguły pełnią funkcję ochronną, ale również czysto komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego biura lub osoby w wielkich wieżowcach – w budynkach rządowych w przedsionku widnieją tabliczki z nazwami wydziałów. Szukasz referatu obsługi klienta czy wydziału paszportowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Równie znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które umieszczane są przy wejściu do biura. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany danych pracownika na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wymagane przez polskie prawo

Tabliczki informacyjne są wszakże nakazywane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia pracowników. Znakują drzwi bezpieczeństwa, wyodrębniają pomieszczenia dla niepełnosprawnych, komunikują o szkodliwych substancjach. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, są też fachowcy ds. BHP, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych materiałów (takich jak aluminium), często świecą w ciemności i można je szybko zamontować.

Kontakt:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]