Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Potrzebujesz znaków BHP? Sprawdź www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki.

W Polsce obowiązują bardzo dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Aktualnie przepisy BHP zwracają uwagę na wymóg odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle istotna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je zobaczyć?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak a także przedszkola czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w momencie pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają bardzo duże znaczenie, zalicza się też instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami medycznymi, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma właściwe oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na różnych maszynach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP powszechnie wykorzystywane są również w przemyśle. Stosuje siętam z reguły znaki o charakterze ostrzegawczym , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je produkuje?

Używane dzisiaj znaki BHP są zawsze wytwarzane z materiału trwałego, który doskonale znosi niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – będzie można rozszyfrować ich treść. W wielu wypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one zauważalne także kiedy jest ciemno. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia żadnych trudności. Doskonale poradzi sobie z tym każdy.

Kontakt:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]