Jak dopasować długie kolczyki?

Więcej szczegółów o kolczykach kwiatuszkach.

Kwiaty oraz ogółem otaczające nas rośliny od wieków stanowią jeden z ulubionych motywów używanych przez jubilerów. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest mnóstwo. Pośród najważniejszych wymienić wypada przede wszystkim duże zróżnicowanie tego rodzaju motywów, które sprawia, iż biżuteria z kwiatami może być zakładana zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i dziewczynki. Nie powinniśmy zapominać też o przyciągającym wzrok wyglądzie, którym nierzadko charakteryzują się kolczyki kwiatuszki oraz pozostała biżuteria wykorzystująca wzory florystyczne – ta wszak bardzo dobrze współgra zarówno ze stylizacją noszoną na co dzień, jak i gustownymi, wyjściowymi sukienkami. Jak jednak dobrać kolczyki kwiatki, by wspaniale wyglądać?

Kolczyki kwiatki – emaliowane bądź wzbogacone kamieniami szlachetnymi

Kolczyki kwiatki bywają naprawdę efektownym uzupełnieniem każdej kreacji – często okazują się wręcz dominującym jej dodatkiem. Żeby tak się jednak stało, muszą być odpowiednio dopasowane do danej stylizacji. W przypadku strojów wieczorowych bądź tych ubieranych na oficjalne wydarzenia, najlepszym wyborem do nich będą z pewnością kolczyki kwiatki wzbogacone drogimi kamieniami albo kryształkami Swarovskiego. Przy mniej uroczystych, codziennych stylizacjach lepiej natomiast będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy też uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami florystycznymi przeważnie zakłada się na sztyfty. Odrębną grupę stanowią kolczyki wytwarzane z dotąd sporadycznie wykorzystywanych przez jubilerów surowców, jak przykładowo drewno, żywica epoksydowa czy ceramika.

Nie tylko kolczyki kwiatuszki. Inne motywy oparte na kształcie roślin

Będąc wciąż w temacie kolczyków kwiatuszków, wypada napomknąć o tym, że kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który zdobył serca jubilerów oraz ich klientów. Ogromnym popytem cieszą się również wzory inspirowane sylwetce kłączy oraz liści. Nieco rzadziej występują – choć możemy kupić je u jubilerów – to kolczyki z motywami całych roślinnych sylwetek lub owoców.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]