Pierścionki z ametystami

Dowiedz się, gdzie kupić biżuterię z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Japonii, Paragwaju, Madagaskarze i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach władców brytyjskich. Dziś, znajdziesz go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst to kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własną opinię.