Srebrne wisiorki

Jeśli potrzebujesz wisiorków, koniecznie wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez artystów materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, świetnie się prezentuje i cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem dbać o srebrne ozdoby?

Mocne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla wykonanych ze srebra ozdób są szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy więc używać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować pudełka wykładane od środka miękkim materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten źle reaguje również na kontakt z wodą i słońcem, które mogą sprawić, że straci barwę lub zmieni kształt. Przed schowaniem do szkatułki kilku ozdób, musimy wcześniej zabezpieczyć je delikatną ścierką lub wrzucić do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej użyć letniej wody z solą – świetnie zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko kurze i specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy używać miękkich szmatek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.