Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Podczas zdobienia biżuterii powszechnie stosuje się najpiękniejsze kamienie szlachetne. Stanowią one piękny dodatek, a automatycznie są jednym z najważniejszych aspektów wpływających na cenę wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska rzesza odbiorców może pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty wśród swoich zbiorów. Na szczęście istnieją także rozwiązania dla mniej bogatych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane kamienie jubilerskie, nie występujące naturalnie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające niestandardowe substancje mogą posiadać wszystkie barwy, czy też nawet zmieniać je pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Kosmos i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, ale nie jest to bynajmniej jedyne ich zastosowanie. Stosuje się je między innymi w celach medycznych (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. W przeszłości, dzięki posiadanym właściwościom wykorzystywane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas najczęściej spotykana forma cyrkonii, czyli biżuteria, kupić ją można na przykład przez internet.