Badania operatorów

Na www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/ dowiesz się, jak zamówić badania operatorów Bielsko Biała.

Są potrzebne jeśli musimy stwierdzić, czy konkretna osoba może podjąć pracę jako kierowca widlaka oraz innego pojazdu. Mimo, że część badanych się ich obawia, jeśli nie mamy zaburzeń psychicznych, ich przejście nie powinno sprawić nam znaczących problemów. Jak zatem przebiegają badania operatorów pojazdów? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?

Początek badania operatorów

Na otwierającym etapie badania przyszły operator uzupełnia opracowany przez specjalistę kwestionariusz. Musi w nim odpowiedzieć na pytania związane z zachowaniem w różnych, często ekstremalnych przypadkach. Po sprawdzeniu kwestionariusza kandydatastarającego się o uprawnienia, psycholog będzie mógł określić, jak sprawnie reaguje na nerwy oraz przetestować jego inteligencję lub zdolności interpersonalne. Zawartość kwestionariuszy zależy od tego, jaki zawód wykonuje starający się o uprawnienia. Ta część badania operatorów często powoduje duży niepokój, ale jej zaliczenie nie jest niewykonalne.

Drugi etap badania operatorów

Druga część badania operatorów wymaga użycia specjalnie skonstruowanych aparatów. Poszczególne zadania sprawdzają takie cechy jak prędkość reagowania lub podejmowanie decyzji w ekstremalnych sytuacjach. Powinniśmy pamiętać, że czasem ten element testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli potencjalny operator w rozmowie przyzna się do złego samopoczucia lub badanie wykaże, iż przed wizytą w poradni wypił alkohol. Badanie może być wtedy przełożone lub – jeśli powodem jest spożycie alkoholu – również odwołane.

Kontakt:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]