Dlaczego psycholog w UK jest potrzebny

Dalsze informacje o działalności polskiego psychologa Leicester znajdziesz tu

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej i otwarciu zagranicznych rynków zatrudnienia na naszych rodaków, Polacy chętnie zaczęli wyjeżdżać do Wielkiej Brytanii. Aktualnie z uwagi na Brexit zjawisko emigracyjne wyhamowało, ale nadal nie brak osób skłonnych do pracy czy rozpoczęcia nauki właśnie na Wyspach. Nierzadko jednak mieszkanie na terenie Wielkiej Brytanii generuje szereg utrapień, z którymi ciężko jest się uporać bez pomocy profesjonalisty niezwykle.

Polski psycholog w UK – w jakiego typu okolicznościach jest potrzebny?

Przebywanie w Wielkiej Brytanii oraz związane z tym odseparowanie od bliskich, jak również praca w obcym kraju, rodzą cały szereg komplikacji, którym naprawdę trudno jest sprostać. Rozłąka z bliskimi często powoduje ogromną sytuację stresową. Do tego w wielu przypadkach dochodzą też trudności z dostaniem etatu lub nawiązaniem znajomości ze współpracownikami. Brak znajomości języka, który do tej pory jest dość często spotykany, sprawia, że w krótkim czasie dochodzi do odizolowania się od znajomych z pracy. A od tego już tylko mały krok do poważnych zaburzeń nastroju czy zwiększenia liczby zachowań agresywnych. Nad zachowaniem tego rodzaju bardzo trudno jest zapanować samodzielnie. Z tego powodu nie wolno bać się korzystania ze wsparcia specjalisty. Wizyta u psychologa okazuje się być najlepszym wyjściem.

Polskojęzyczny psycholog w UK – jak wygląda przebieg takiej wizyty?

Rozmowy z psychologiem przeprowadzane są w bezpiecznej atmosferze i dyskretnej. Nie należy obawiać się, że historie opowiedziane podczas rozmowy zostaną powierzone komuś innemu. Na psychologu spoczywa bowiem obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z której zwolnić ma prawo jedynie sąd. Przed psychologiem nie trzeba ukrywać swoich kłopotów oraz słabości – jego zadaniem jest wsparcie w ich rozwiązaniu. Specjalista ten instruuje, w jaki sposób uporać się ze stresującymi zdarzeniami, a także pokazuje po czym nazywać sytuacje , które mają charakter konfliktowy. Polski psycholog w UK to świetny wybór. Sesja odbywa się w języku polskim, za sprawą czego odbywa się sprawniej i bardziej swobodnie. Osoba przychodząca z problemem nie powinna się bowiem zastanawiać się, czy będzie zrozumiana i czy sama dobrze pojmie to, co mówi do niej specjalista.

Kontakt:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339