Jak objawia się starczowzroczność i jak ją leczyć?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o leczeniu presbiopii, znajdziesz na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z normalnych procesów powiązanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej objawem jest pogorszenie widzenia w bliży, co praktycznie uniemożliwia rozwiązywanie krzyżówek, czytanie czasopism, użycie laptopa i smartfona oraz podejmowanie szeregu prostych aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją osłabienia zdolności oka do akomodacji lub jej pełnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie okularów, aczkolwiek wywołuje to trudności. Szkła do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary dwuogniskowe zazwyczaj nie są komfortowe, natomiast modele progresywne w większości wypadków nie są tanie. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się tym samym zlikwidowanie starczowzroczności podczas zabiegu.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez przeszkód łatwe czynności

Jak już nadmieniliśmy, leczenie starczowzroczności pozwala uchronić się od szeregu przeszkód przy realizowaniu niezbędnych, najłatwiejszych aktywności. Jednostki dotknięte tym schorzeniem (należy podkreślić, iż w niektórych przypadkach pierwsze symptomy starczowzroczności ujawniają się niedługo ukończeniu 40 lat) mają problemy z pisaniem bądź korzystaniem z telefonu, a także dokonywaniem zakupów (w gruncie rzeczy ogranicza możliwość odczytania ceny artykułu) czy podróżami komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z rozkładów jazdy). Co więcej, odwrotnie do miopii, presbiopia nie jest rekompensowana przez zdolność lepszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów bywa dla chorego uciążliwe. Nie należy też zapominać, iż wada ta się nieustająco zwiększa, a każde kolejne 2 lata lata skutkują najczęściej pogorszeniem widzenia w przybliżeniu o ćwierć dioptrii.

Leczenie presbiopii – usunięcie wady w toku jednego zabiegu

Poza korekcją za pomocą okularów, dostępne jest także leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność stosowania szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są również drogą ku temu, aby w czasie jednego zabiegu całkiem pozbyć się wady w obu oczach.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]