Rehabilitacja w medycynie sportowej i estetycznej – laser wysokoenergetyczny

Sprawdź, gdzie zamówić lasery wysokoenergetyczne

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, jak również przyczynia do poprawienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do leczenia prawie każdej części ciała. Niejednokrotnie jest stosowany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – doskonale nada się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: naderwania wiązadeł, stłuczenia czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są także używane m.in. w leczeniu dyskopatii szyjnej, lumbago, zapalenia stawów oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, w rezultacie tego, inny sposób emisji lasera. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które wysyłają światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]