Technologie w leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie zaś, stosując innowacyjne narzędzia i – w szczególności – efektywne leki znieczulające, stomatolodzy mogą zagwarantować nam, że zabiegi okażą się w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się niezbędne zawsze, jeśli rozwinie się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu ultracienkich narzędzi, dzięki którym stomatolog jest w stanie dostać się do głęboko zlokalizowanych tkanek uzębienia. Warto jednak wiedzieć, że w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, nierzadko naprawdę złożonych technicznie narzędzi. Jakich?

Sprzęt do leczenia kanałowego

Oprócz sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do monitora przed oczami lekarza, ograniczając niemal do zera ryzyko wszelkiego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także mierzenie długości kanałów. Wypracowanie dużej precyzji umożliwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym stomatolodzy wykorzystują także odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – zdecydowane skrócenie wizyty i poprawienie samopoczucia pacjenta.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, iż nie zawsze będzie ono fundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest pacjentom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast pełnopłatne. Jeśli jest ono potrzebne, warto udać się do dentysty dysponującego nowoczesnymi akcesoriami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach poprzedni pacjenci piszą w internecie.