Na co możemy przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej zamawianych usług oferowanych przez banki. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż możemy uzyskać tak nawet nieduże kwoty – w niektórych bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on także stać się formą pokrycia większych zakupów, bowiem zwykle jego maksymalna suma to nawet 100 000 PLN, ale klienci o najwyższych dochodach – między innymi lekarze – mają szansę uzyskać nawet pół miliona złotych. Ceny kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do aż szesnastu procent. Co poza tym należy o nim wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak możemy dowiedzieć się ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, jaki przedkładamy jest bezzwłocznie analizowany, przez co fundusze trafiają do nas najwyżej po kilku dniach, a dzięki niedużym restrykcjom, mogą ubiegać się o niego nawet klienci z niedużymi dochodami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie udzielony wszystkim, gdyż tak jak przy każdym rodzaju kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu możemy wydać na dowolny cel – zarówno na zakup akcesoriów AGD, jak i auta czy sfinansowanie wymarzonego wyjazdu.

Kredyt gotówkowy bez niebezpieczeństwa

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy wiedzieć, iż łatwo wówczas o błędy, a ich skutkiem są zazwyczaj duże finansowe tarapaty. Dlatego wybór oferty powinniśmy starannie przeanalizować, porównując zarówno odsetki, jak i inne wydatki – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym pomysłem na pewno będą zatem usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez poważnych problemów.