Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Mass collect - poszerz swoje wiadomości!

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji płatności masowych od klientów. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę małym oraz dużym firmom.

Na czym polega mass collect?

Działanie mass collect jest zasadniczo stosunkowo proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest pomocne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna grupa kontrahentów, a więc na przykład w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni wpłatę (przelew z karty, tradycyjny przelew czy też przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania ręcznego, a równocześnie wyeliminowaniem możliwych pomyłek nierzadko przytrafiających w trakcie tej czynności.

Mass collect także dla firm wystawiających około 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępne w większości banków (posiadają ją między innymi kilka banków spółdzielczych i BNP Paribas) wypada przeanalizować możliwość jego zastosowania w firmie, również takiej, która co miesiąc rozlicza około setki dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a więc monitorowanie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co po jakimś czasie skutecznie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]