Sztabka złota – sposób na inwestycje nie tylko dla najbogatszych

Dowiedz się, gdzie zamówić sztabkę złota.

Umieszczanie środków pieniężnych na lokacie bądź po prostu odkładanie ich na koncie bankowym nie jest dzisiaj tak zyskowne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i ogólna świadomość, że nie inwestowany kapitał przynosi zysku doprowadziły do tego, iż Polacy szukają strategii, które pomogą ich finansom zapewniać z czasem dodatkowy zysk. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a przede wszystkim – sztabki złota.

Złote sztabki to wieloletnia inwestycja

Od razu wypada wyraźnie podkreślić, że inwestycja pieniędzy w sztabki złota to inwestycja na lata. Złoto na ogół nie ulega mniejszym i większym zawirowaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz destabilizacja ekonomiczna oraz polityczna nieraz podbija jego wartość. Owszem można odnotować wahania w jego ceny, jednak studiując jej historyczny wykres natychmiast daje się zobaczyć, iż z czasem ona wzrasta. Co jest tego powodem? Od setek lat ilość tego kruszcu dostępna na rynku utrzymuje się niemalże bez zmian. Kiedyś był on uniwersalnym środkiem płatniczym, obecnie jest wykorzystywany w przemyśle, elektronice oraz medycynie oraz – wciąż na potężną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Pomimo, że pozyskiwanie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go przybywać, recykling tego metalu wykorzystanego przykładowo do produkcji urządzeń elektronicznych (jak piloty do telewizorów albo odtwarzacze CD) jest często nieopłacalny, tym samym popyt na złoto trzyma się wysokim poziomie i oczekuje się, iż w przyszłości ta tendencja nie powinien ulec zmianie.

Złoto w sztabkach – wytwarzane w różnorodnych wagach

Słysząc o inwestycji finansów w złoto w sztabkach większość inwestorów z miejsca pomyśli, że to nie dla nich, z powodu wysoki koszt. Jednakże sztabki złota są wytwarzane w licznych rozmiarach, wobec tego praktycznie każdy może sobie pozwolić na inwestycję jakiegoś wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 5 g. Takie niewielkie sztabki są też znakomite jako podarunek. Zasobniejsi inwestorzy, dysponujący pokaźniejszym kapitałem raczej decydują się na większe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g, jak również 1 kg. Należy jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, inwestując w cięższą sztabkę nabywamy złoto znacznie taniej. Po drugie, nie da się podzielić odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Zatem wskazane jest nabywać złote sztabki o różnej wadze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są z góry rozparcelowane na drobne kawałki.

Kontakt:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]