Do czego służą instalacje teletechniczne?

Potrzebujesz wykonać instalacje teletechniczne? Świetnie trafiłeś! Skieruj się tu.

Instalacje teletechniczne sieci telewizji kablowej to kompleksowa infrastruktura posiadająca mnóstwo różnych urządzeń – od elementarnych po zaawansowane technicznie. Na rynku funkcjonują fachowe firmy, które umożliwiają zaprojektowanie sieci RTV. Przekonajmy się jakie usługi proponują i z urządzeń składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – przedwzmacniacze tv i rozgałęźniki sat

Instalacje teletechniczne obejmują urządzenia takie jak: anteny offsetowe, zabezpieczenia odgromowe, wzmacniacze masztowe, zasilacze, odbiorniki optyczne. W sprzedaży znaleźć można także wzmacniacze budynkowe, kable koncentryczne 75 OHM, modulatory cyfrowe DVB-T/ DVB-C/IP i systemy PON – GEPON. Sprzęty tego typu montowane są na osiedlach mieszkaniowych, w szpitalach i blokach. Firmy specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się z kolei między innymi planowaniem instalacji i wytwarzaniem poszczególnych modułów. Instalacje teletechniczne opierają się na najwyższej jakości komponentach oraz profesjonalnym montażu – stąd niezbędna jest pomoc fachowców.

Instalacje teletechniczne – odpowiednie narzędzia

Istotne jest także, żeby sieci kablowe były zgodne z polskim prawem. Z tego też powodu niezbędna jest opieka techniczna specjalistycznych firm, które zagwarantują stosowne rozwiązania oraz zaproponują najlepsze urządzenia dobrane do wymogów danej sieci. Instalacje teletechniczne nierzadko potrzebują też serwisowania, tym samym bardzo duże znaczenie ma opieka pogwarancyjna. Są nią zainteresowani najczęściej inwestorzy budowlani.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]