O czym pamiętać przy wyborze kabli RTV?

Zamów kable RTV.

Bez odpowiednich sieci nie sposób odbierać sygnału telewizyjnego oraz internetowego. Jak łatwo stwierdzić, głównymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim możliwe jest przesłanie danych do poszczególnych węzłów oraz wtyczek. Z uwagi na to, jak są one istotne, ekipy zakładające sieci starannie wybierają wykorzystywane przez siebie kable. Ich wybór może okazać się powodem dużych trudności – wszak zależnie od sytuacji musimy użyć innych przewodów. Ważna jest także ich solidność, gdyż sieci powinny posłużyć przez minimum dekadę użytkowania. Jak zatem wybierać kable RTV? Które ich rodzaje wyróżniamy?

Rodzaje kabli RTV

Najczęściej stosowanym rodzajem kabli RTV są przewody światłowodowe – z ich wykorzystaniem transmituje się impulsy internetowe, TV i telefoniczne. Jak nietrudno się domyślić, kable światłowodowe jako nośnik danych stosują światło, które przesyłane jest po odpowiednio przystosowanym do tego materiale szklanym. Poza tym wykorzystywane są też kable koncentryczne, które stosuje się przede wszystkim do przesyłu sygnałów o małej mocy. Takie przewody stosowane są przede wszystkim do dostarczenia informacji do ostatecznych odbiorców.

Jak kupować kable RTV?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wybór kabli RTV nie będzie prosty. Dlatego ekipy montujące takie sieci najchętniej decydują się na współpracę z doświadczonymi dostawcami. Kupując kable RTV od takiego dostawcy otrzymujemy gwarancję, iż złożona z nich sieć będzie zawsze niezawodna. Najlepiej wybrać tego dostawcę, który sam produkuje sprzedawane przez siebie kable RTV. Istotne będzie także to, czy ekipa sprzedająca kable RTV obejmuje je możliwością reklamacji i oferuje pomoc w przypadku trudności – wszak to wytwórca powinien najlepiej znać swoje kable i zawsze wypracować rozwiązanie, które ułatwi założenie funkcjonalnej instalacji.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]