Skrzynka telekomunikacyjna – najważniejsze informacje

Więcej o skrzynce telekomunikacyjnej

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – określają to odpowiednie ustawy. U dystrybutorów znajdziemy wiele ich typów, których struktura musi być przygotowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i jak powinny być skonstruowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – zewnętrzne i wewnętrzne

Skrzynka telekomunikacyjna musi być wyprodukowana z wytrzymałego metalu i posiadać stosowne wycięcia, które wspomagają wentylację oraz przepuszczają sygnał Wi-Fi. W sprzedaży wyróżniamy kilka najważniejszych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na otwartej przestrzeni, która musi wytrzymać ingerencje zwierząt oraz urazy mechaniczne. Inna ważna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz domów, w której mieszczą się kluczowe przewody – takie jak kable koncentryczne oraz główne przyłącza sprzętów – wzmacniacze RTV, multiswitche. Komponenty w środku skrzynki możemy przyłączyć m. in. na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – dopasuj modele

Ważnym czynnikiem jest również ochrona przed dostaniem się do szafki osób nieuprawnionych. Specjalne zasuwy świetnie spełniają swoją rolę. Bezpieczeństwo jest szczególnie istotne w przypadku na dzieci. Należy pamiętać też o zachowaniu ładu w środku szafki – w tym celu wykorzystuje się profesjonalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele modeli szafek – mają one różne rozmiary, dzięki czemu bez problemu dostosujemy je do naszych potrzeb.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]