Wzmacniacz szerokopasmowy – cechy charakterystyczne

Sprawdź, gdzie zamówić wzmacniacz szerokopasmowy

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjne urządzenie służące operatorom kablówek. Ich zasadniczą funkcją jest spotęgowanie mocy sygnałów biegnących do konkretnych telewizorów. W którym miejscu zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i co go wyróżnia?

Wzmacniacz szerokopasmowy – potęgowanie sygnałów

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych funkcjonują z reguły w przedziale 30 Hz – 6 MHz. Doskonale redukują wszelkie nieprawidłowości wywołane np. przez internet bezprzewodowy i pozwalają na transmisję kanałem zwrotnym. Zazwyczaj umieszczone są w budynkach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Zasilanie urządzeń odbywa się lokalnie lub zdalnie, co sprawia, że ich lokalizacja nie nastręcza żadnych problemów. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomity, a eksploatacja wzmacniacza nieskomplikowana. Urządzenia te cechują się optymalnym poziomem wyjściowym – oscylującym od 122dBuV. Właściwości mogą być różne, uzależnione jest to bowiem od używanego modułu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – szybka konfiguracja

Regulacja parametru toru RF nie sprawia problemów. Odbywa się to za pomocą elementów regulowanych lub modułów WHX-923. Sprzęty posiadają również specjalną ochronę przed wzrostem napięcia, dzięki czemu są wyjątkowo bezpieczne. Niektóre z nich mają wbudowany specjalny filtr zakłóceń. Znakomity koszt inwestycji powoduje, że wzmacniacze szerokopasmowe są powszechnie stosowane i gwarantują widzom znakomitą moc sygnału w warunkach domowych. Niezaprzeczalną zaletą jest także energooszczędność na poziomie do <6W.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]