Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Photoshop digital painting. Uzyskaj więcej informacji na https://digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX w. próbuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malarstwa tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki do kreowania świata przedstawionego i postaci wykorzystują najczęściej specjalistyczne oprogramowanie. Mając świadomość tych realiów duży odsetek młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie można użyć?

Jest wiele programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo że został opracowany jako narzędzie do obróbki fotografii, błyskawicznie został głównym softwarem game developerów i artystów. W rezultacie powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak np. Krita, Affinity Photo czy GIMP, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane farbami olejnymi, gwaszem bądź akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba przecież uzupełniać!

Digital painting – kurs pod okiem instruktora

Zasadniczo nauka malarstwa cyfrowego przebiega podobnie jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samodzielnie, niemniej jednak by rozwinąć w pełni swój warsztat, a przy tym poznać wszystkie opcje oprogramowania i ważne triki korzystania z pędzli, najlepiej wykupić kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji programu. Istotne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Kontakt:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]