Zadbaj o prawidłowy rozwój niemowlęcia – o zajęciach baby sensory

Dla niemowlęcia zabawa nie jest tylko rozrywką – właściwie nakierowana może przyśpieszać ich zdolności. Opiekuni, chcący rozwijać umiejętności percepcyjne swoich pociech, powinni uczestniczyć ze swoimi dziećmi w zajęciach ogólnorozwojowych.

Zajęcia baby sensory – stymulacja umiejętności kognitywnych i ruchowych dzieci

Zajęcia baby sensory to zabawy dla niemowląt, a więc dzieci do trzynastego miesiąca życia. Pierwszy rok życia jest wyjątkowo ważny dla dziecka, bowiem następuje w tym czasie jego niezwykle silny rozwój mentalny i fizyczny. W wyniku doświadczeń sensorycznych w mózgu dziecka tworzą w tym czasie setki milionów kolejnych połączeń między neuronami. Tym samym trzeba zapewnić o sporą liczbę interesujących wrażeń, które wpłyną pożytecznie na rozkwit niemowlęcia. Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci prowadzone są w dwóch przedziałach wiekowych – dla niemowląt do 6 miesiąca oraz tych w wieku od 7 do 13 miesiąca życia. Z uwagi na to, iż organizowane są dla nadzwyczaj małych dzieci, trwają niecałe 60 minut, które dzielone są na cykle zabawy oraz odpoczynku. W ciągu zajęć dzieci angażowane są w kolejne aktywności, które pobudzają ich rozwój emocjonalny oraz zdolności komunikacji i ruchowe.

Zajęcia ogólnorozwojowe – rozwój malucha za pośrednictwem dźwięków

Jednym z najkorzystniej wpływających na rozkwit niemowlaków bodźców jest muzyka. Dzięki grze na różnych instrumentach, tak małe, jak i kilkuletnie maluchy, rozwijają imaginację i wrażliwość na piękno, a także uczą się pojęcia tempa. Kontakt z muzyką we wczesnym wieku podnosi umiejętności kognitywne maluchów, co w szkolnych latach może stać się bazą szybszego zrozumienia reguł matematyki. Zajęcia muzyczne to także interesująca zabawa z grupą rówieśników. W trakcie spotkań z muzyką wyzwalane są dźwięki o niskim stopniu głośności. Pod opieką doświadczonego w pracy z dziećmi instrumentalisty, maluchy dowiedzą się, że muzykę można tworzyć również za sprawą najrozmaitszych przedmiotów.