Parę słów o optymalizacji stron internetowych

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona popularna wśród użytkowników . Ale co zrobić, żeby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Poprawnie przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach wyszukiwania.

Jak wygląda profesjonalna optymalizacja ?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się zbyt często. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Starannie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu lepszych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność portalu. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.