Czym charakteryzują się fliltry dokładne i absolutne?

Sprawdź, gdzie kupić filtry hepa h13

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym względem Polska jest na jednej z ostatnich pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i stąd też cały czas poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w obiektach, w których utrzymanie czystości powietrza jest niezwykle ważne (przykładowo w szpitalnych salach OIOM).

Filtry mini-pleat do powszedniego zastosowania

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i stosowane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych zakładanych w urzędach, biurowcach lub budynkach mieszkalnych bardzo dobrze zdadzą egzamin filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich trudnością też takie zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, spaliny bądź sierść zwierząt. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 powinno się sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę z ocynkowanej stali, która wyróżnia się znaczną wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury) i uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat złożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż filtry te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry F7 i F9 występują w wielu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy spełnić najwyższe normy czystości

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o stanowczo wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a trwała rama, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wodę, co umożliwia wydajną filtrację w wymagającym środowisku (aż do 80°C). Takie filtry instalowane są wszędzie tam, gdzie należy spełnić najwyższe standardy czystości powietrza, jak przykładowo w przemyśle elektronicznym.

Źródło fotografii – marss.pl.

Kontakt:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46