Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Skitury - ta niezwykła oferta każdego usatysfakcjonuje.

Większość osób wyjeżdżających w góry zimą, udaje się tam najczęściej tylko po to, żeby spędzić czas na szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Skitury , czyli wycieczka po górach na nartach

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swój rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych trywialnym odpoczynkiem w góralskiej chacie i przelotnym zjazdem z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na podziwianie ich uroków w trakcie stosunkowo trudnych, jednak dających sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana wyłącznie dla obytych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych nart i butów.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są bez wątpienia włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie doskonale dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni tylko do wypadów organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam doskonałe warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś trasa będzie odpowiednia do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na poradę organizatora skitur i jego instruktorów.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]