Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Wyprawy górskie - ta niezwykła oferta Cię usatysfakcjonuje.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, wspaniałe widoki, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi zatem to, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowana skala trudności szlaków powoduje, iż każdy – nawet kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może jednakżeprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane trudności mogą okazać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je doświadczony przewodnik, nie znaczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki podróży

Ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki poziom trudności i wysokie koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na osiąganiu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy organizują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]