Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Wycieczka Kilimandżaro - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o korzystnej ofercie.

Wspinaczka na wierzchołki gór to marzenie dużej części turystów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych doznań z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów zachęcają w głównej mierze sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, kurczące się już lodowce, a także malownicze krajobrazy. Masyw tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymusza stosowne przygotowanie się – z uwagi na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast kapryśne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny charakteryzować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest także wyposażyć się w leki przeciwko malarii. Przed zarażeniem się ochroni również należyta profilaktyka – używanie środków odstręczających owady, a także nakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]