Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Zainteresowany trekkingi Himalaje? Zajrzyj tutaj.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to niemało czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie nadmienić także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się polem zmagań zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaznaczyć, że jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Trudności sprawia również sama organizacja wyjazdu – kupno biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje bądź Karakorum prawie nigdy nie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bo często przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Manaslu, Shishapangma czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie niezwykłych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]