Trekkingi po górach z doświadczonym przewodnikiem

Wejdź tu, jeśli interesuje Cię korzystna oferta trekkingów.

Wypady w góry mają wiele postaci. Od powolnych spacerów po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, całodniowe marsze po trasach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By podjąć się trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy zyskujemy możliwość obcowania z dziką naturą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – poziomy trudności

Skala trudności technicznej jest zależna od terytorium, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wypraw w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do intensywnej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga lepszej sprawności i minimum minimalnego doświadczenia w górach – np. w Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla osób ze świetną sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu charakteru wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w użyciu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do uciążliwych warunków biwakowania podczas kilkudniowej wędrówki.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego typu aktywności najbardziej cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, ogromną popularnością cieszą się wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, a także bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Andach, Karakorum lub Himalajach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]