Albumy na monety i banknoty – ochrona kolekcji

Więcej informacji o klaserze na monety.

Kolekcjonowanie banknotów oraz monet to nie tylko frajda z wyszukiwania i zakupu kolejnych egzemplarzy, ale również poczucie zadowolenia z ich ewidencjonowania i podziwiania. Nabyte numizmaty winny tym samym znaleźć się w praktycznych albumach i klaserach, za pomocą których łatwo będzie można je podziwiać, a przy tym ochroni się je przed potencjalnym zniszczeniem.

Klaser na banknoty i monety – zalety dodawania i odczepiania poszczególnych stron

Kolekcjonerzy monet mają rozległy wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, niemniej jednak najpopularniejsze wciąż pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Przede wszystkim dlatego, że pozwalają łatwo układać monety konkretnego rodzaju. Pamiętajmy aczkolwiek, iż niektóre albumy na monety nie mają wewnątrz kart i należy nabywać je osobno dobierając je do typu gromadzonych banknotów lub monet. Dowolność dopinania i odczepiania stron jest znacznym ułatwieniem przy porządkowaniu eksponatów wedle naszego uznania – można przenosić je pomiędzy klaserami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów lub rozdarcia banknotów. Prócz tego, mając nieduży zbiór, w jednym albumie można przechowywać monety o przeróżnych rozmiarach, należy tylko kupić karty z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Kolejnym atutem klaserów na monety jest to, że często są stylizowane na wygląd albumów ze zdjęciami lub książek, dzięki czemu bez problemu schowamy je na półce przez spojrzeniem ewentualnego włamywacza.

Czy w klaserach na monety można trzymać każdy rodzaj numizmatów?

Długoletni kolekcjonerzy zalecają, aby w przegródkach klaserów wykonanych z plastiku trzymać popularniejsze numizmaty, nie mające stanu menniczego, bo nawet gruba folia z PCV nie gwarantuje monecie całkowitej osłony przed oddziaływaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Kosztowne monety w stanie menniczym albo te wykonane z miękkich metali należy w pierwszej kolejności zabezpieczyć poprzez zamknięcie w plastikowym kapslu. Kapsel można następnie przechowywać w albumie, gdyż szereg producentów ma w ofercie strony do klaserów, w które bez problemu można włożyć monety zabezpieczone kapslem albo tekturowym holderem.

Kontakt:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]