Antena DVB T – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Jeśli chcesz zamówić antenę naziemną, kliknij tutaj

W zdecydowanej większości domów dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się także w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest dziś niezwykle duży. W sklepach dostępne są siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się głównie łatwością montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w dłoni przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się też niezwykłą odpornością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez bardzo długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co trzeba uwzględnić przy jej zakupie?

Bardzo duży wybór anten tego typu sprawił, że powinno bardzo przemyśleć wybór anteny, którą planujemy kupić. Powinno się pamiętać, że uwagę należy zwrócić na wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można bez żadnego problemu znaleźć w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]