Antena satelitarna – co to takiego?

Dowiedz się, gdzie zamówić antenę SAT

Zdecydowana część z nas ma w swoim domu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że decydujemy się coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy od czasu do czasu zobaczyć ciekawy film bądź talk-show telewizyjny. By odbiór programu stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie właściwie dobranej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą aktualnie kupimy bez trudu.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Pojęcie antena SAT oznacza popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej parę razy w życiu. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która zwyczajowo określana jest mianem talerza. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Sięgając po antenę SAT można więc odbierać nadal nadzwyczaj lubianą w Polsce telewizję satelitarną, która często wygrywa u niektórych odbiorców z kablówką. Powodem jest to, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyliczyć można parę typów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny SAT odznaczają się konkretnymi cechami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Dzisiaj najczęściej konsumenci wybierają jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Urządzenia produkowane są tak, by nie niszczały w efekcie działania złych warunków atmosferycznych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Doskonałej jakości antena satelitarna będzie mogła służyć kilka lat.

Co oprócz anteny SAT jest niezbędne do odbioru kanałów?

Antena satelitarna nie jest jedynym urządzeniem niezbędnym do tego, by bez trudu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej trzeba też wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie umocowana w określonej pozycji. Potrzebny jest także konwerter (dwupasmowy albo działający na osobnym paśmie), odbiornik satelitarny oraz kabel koncentryczny.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]