Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

Shuttersy w salonie. Więcej na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Szatersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Jednak ten element osłony okna można użyć również w europejskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym pięknie wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych wnikających do pokoju

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, pełnią dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, co powoduje, że rewelacyjnie poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, ponieważ to w salonie domownicy przesiadują po wiele godzin w trakcie dnia, jak również podejmują tu gości. Z tego powodu należy zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale także przytulne. Opcja ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co umożliwia m.in. całkowite jego zaciemnienie, gdy chcemy obejrzeć film, lub jego częściowe ściemnienie, kiedy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – wspaniałe rozwiązanie dla cierpiących na alergie

Swoboda regulacji przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak też z innej przyczyny – za ich sprawą można efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma jak powszechnie wiadomo niebagatelny wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów zimą przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej chłód. W dodatku okiennice typu shutters tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich pielęgnacja jest niesłychanie łatwa i trwa dosłownie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się także w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecięcym.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]