Blachodachówki to dziś jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Rzecz jasna duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielo- oraz jednorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę silne.
Blacha na dach – cechy i atuty
Blacha dachowa wytwarzana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące skutkiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakieru są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż utrzymują one swoją estetykę nawet po wielu latach od montażu. By jednakże cieszyć się tymi walorami, blachy dachowe trzeba kupić w sprawdzonych sklepach – najlepiej wprost od producenta.
Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?
Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy naprawach zabytkowych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy stawianiu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.
Kontakt:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A
Tel.: +48 17 584 08 08