Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Jeśli szukasz lampy solnej, skieruj się tu.

Niewielkie ozdoby z kamienia i minerałów od wieków zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z rozmaitych wycieczek po Polsce, a czasami nabywamy tak po prostu, ponieważ pasują do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Sporadycznie jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – zazwyczaj służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przeważnie lampy, ale także inne narzędzia.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne są ładne i łatwo dostosujemy je do wystroju mieszkania, gdyż są sprzedawane w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego że nie ma brył soli o jednakowych kształtach i wzorze krystalizacji. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze cechują się nie obrobioną, nieregularną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im różne kształty, na przykład piramidy bądź sześcianu.

Lampa solna – dzięki niej łatwiej się zrelaksujesz

Wiele ludzi wierzy, iż lampy solne wywierają pozytywne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, czyli wytwarzania anionów, które równoważą te generowane przez wszechobecna elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. osobom cierpiącym na na alergię czy astmę. Światło, jakie dają te lampy, jest uspokajające i łagodne, stąd poleca się nabycie ich jednostkom cierpiącym na brak snu lub stres, dlatego iż przy nich można szybciej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich także cudowne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a większe bloki z soli kamiennej stosuje się w dekoracji wnętrz oraz gastronomii.

Kontakt:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]