Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Chcesz zamówić maszynę do drenażu limfatycznego? Skieruj się tu.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której rolą jest usprawnienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii prawie wiek temu – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu ucisku, a także stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do masażu limfatycznego – na obrzęki kończyn różnego typu

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są urządzenia do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór rękaw uciska kończynę, stymulując tak krążenie limfy. Istnieje dużo powodów do wypróbowania presoterapii. To zwłaszcza zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania bądź jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do presoterapii

Ogromne możliwości użycia urządzeń do presoterapii przyczyniło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Współcześnie osoby często korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, za sprawą innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest masaż. Urządzenia CarePump są kompaktowe i stosunkowo lekkie, toteż bez trudu można spakować je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być zawsze ustalone z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. nowotwór i miażdżyca, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]