Drukarki 3D do zastosowań profesjonalnych – gdzie kupić?

Z aktualną ofertą sklepu z drukarkami 3D zapoznasz się na cadxpert.pl.

Jednym z wiodących na polskim rynku podmiotów, który rozpowszechnia technologię druku 3D jest CadXpert. Najważniejszym obszarem działalności CadXpert jest sklep internetowy, który w swojej ofercie ma aparaturę do drukowania przestrzennego: skanery 3D oraz drukarki 3D. Kolejnym filarem jest możliwość zakupu oprogramowania CAD/CAM/CAE, jak również usługi: drukowanie 3D, skanowanie 3D i projektowanie 3D. Dostępne w ofercie sklepu drukarki 3D pracują w oparciu o 3 technologie: PolyJet, FDM oraz SLA, natomiast usługi druku 3D są wykonywane w technologiach SLS, SLA, FDM, DMLS oraz PolyJet.

CadXpert – dystrybutor skanerów 3D i drukarek 3D

CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem marki Stratasys, jak również wyłącznym dystrybutorem drukarek 3D MakerBots oraz urządzeń firmy Formlabs. Posiada najszerszą w Polsce ofertę przyrządów do druku 3D – kilkanaście propozycji skanerów 3D oraz przeszło 20 modeli drukarek 3D. Ponadto CadXpert oferuje szeroki katalog materiałów do druku 3D – powyżej 50 produktów, w tym także tworzywa wysoko specjalistyczne, takie jak: Ultem 1010, Nylon 12 CF oraz pozostałe (inżynieryjne, elastyczne, dentystyczne, biokompatybilne itd.). Oprócz materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów CadXpert oferuje również żywice fotopolimerowe, filamenty i inne materiały stosowane do druku 3D.

Drukarki 3D specjalistyczne i biurkowe

Oferta firmy CadXpert jest skierowana zarówno do klientów prywatnych, nieprofesjonalnych (biurkowe drukarki 3D firmy MakerBot), jak i biznesmenów, profesjonalistów oraz reprezentantów różnych sektorów (urządzenia firmy Stratasys). CadXpert prowadzi sklep online, posiada także showroom zlokalizowany w Krakowie. Każdy, kto chce skonsultować z ekspertami możliwości technologiczne konkretnego sprzętu z asortymentu CadXpert, swój projekt czy jest po prostu zaintrygowany procesem wydruku przestrzennego, powinien przyjechać do małopolskiego punktu. CadXpert zapewnia też wszechstronną obsługę posprzedażową: serwis (w tym także pogwarancyjny), wsparcie techniczne i merytoryczne czy przeszkolenie pracowników w obsłudze zakupionych sprzętów.

Tanie skanery oraz drukarki 3D

Jakie są koszty narzędzi do druku przestrzennego – skanerów i drukarek 3D? Profesjonalny skaner czy drukarka kosztują tyle, iż już małe lub średniej wielkości przedsiębiorstwo może sobie na nie pozwolić. Zainwestowanie w specjalistyczne urządzenie do druku przestrzennego błyskawicznie się zwróci – w ramach sektorów, takich jak odlewnictwo, medycyna, motoryzacja czy stomatologia, własnoręczne prototypowanie i drukowanie, zamiast outsourcingu tych czynności, będzie ogromną oszczędnością dla budżetu przedsiębiorstwa.
Rynek narzędzi do drukowania przestrzennego wciąż ewoluuje – wraz z postępem idą nowatorskie technologie i możliwości, na które niegdyś było stać wyłącznie ogromne koncerny. Współcześnie – za sprawą spadku cen materiałów do druku 3D oraz samych drukarek 3D – dostęp do nich mają też niewielkie firmy, te ze znacznie niższym budżetem. Urządzenia do druku 3D są bezustannie ulepszane i rozwijane, z miesiąca na miesiąc zmniejsza się koszt sporządzania części prototypowanych, drukowanych za pomocą urządzeń addytywnych. Zainwestowanie w specjalistyczne urządzenie do druku 3D ma wiele zalet, do głównych z nich zaliczyć można obniżenie kosztów i przyspieszenie procesu produkcji.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]