Kapsułki Nespresso – przedstawiamy ich alternatywy

Jeśli chcesz kupić kapsułki do Nespresso, koniecznie sprawdź https://cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych sympatyków. Współcześnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele uznanych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kawy w kapsułkach od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu arabiki i robusty. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Trieste, Roma, Venezia oraz Firenze. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty suszonych owoców, palonego drewna czy czekolady. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, Sambuca, Amaretto, Arabic czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso też od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza też polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Hazelnut, Chocolate, Vanilla i Carmel.

Opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą zazwyczaj 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla klientów, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zredukować koszt napoju. W przypadku, kiedy klient ma obawy, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]