Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

Jeśli szukasz kawy w kapsułkach, koniecznie sprawdź cafessima.pl

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki z kawą jednakowo dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie sporządzoną idziemy przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? W zasadzie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do kawy to też nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kawiarni, jest to z reguły ok 15%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich olbrzymią zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezpodstawne niepokoje. W tej chwili do wszystkich modnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można zamówić kompatybilne kapsułki.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]