Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Jeśli potrzebujesz listw drewnianych, powinieneś odwiedzić ten adres

Wydają się mało ważnym detalem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne przeciągnięcie kabli oraz chronią dolną część ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny powód, żeby nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i świetnie koresponduje z eleganckimi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]