Kontenery na złom i gruz – niezastąpione na placach budowy

Chcesz kupić kontenery hakowe? Wejdź na ekombud.pl/kontenery-rolkowe/

Część śmieci nie powinno trafić do pojemników na surowce zmieszane albo wtórne. Dotyczy to zwłaszcza tych, które powstają w czasie różnych remontów i prac budowlanych, jak również odrzutów przemysłowych. Muszą one zostać przetransportowane do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną poddane utylizacji zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednak wyniknąć trudności związane z magazynowaniem i przewozem śmieci. Żeby się przed nimi ustrzec, trzeba zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na śmieci

Najprostsze kontenery otwarte są dostosowane do magazynowania i przewozu opakowań, starych mebli, gruzu i podobnych odpadów. Poza tym w użyciu są także kontenery uszczelniane, które świetnie zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są też niezbędne w przypadku kontenerów na śmieci drobne, jak granulaty, trociny czy wióry metalowe. Proces ich załadunku usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najmniej problematyczne do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla których podmiotów?

Adresatami usług producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze podmioty. Pośród nich można znaleźć m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające oraz parające się opróżnianiem mieszkań, jak również różnego typu zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na odpady decydują się podmioty oferujące usługi wywózki odpadów wielkogabarytowych i gruzu. Udostępniają je one swoim klientom, a po napełnieniu odwożą do punktu legalnego ich magazynowania lub recyklingu.

Kontakt:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]