Krótki poradnik jak wybierać opony do motocykli

Kup opony do motocykli na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocykla_Kola-i-opony-motocyklowe_Opony-motocyklowe-299.html.

Opony to niezaprzeczalnie jeden z kluczowych modułów każdego motoru. Tylko one podczas jazdy dotykają nawierzchni drogi, zatem to one w wysokim stopniu wpływają na osiągi, komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. To silne argumenty za tym, żeby ich dobór odpowiednio przemyśleć i nie starać się zaoszczędzić na kupnie niedrogiego ogumienia. Na co jednak zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybieramy opony najlepszej jakości, a jednocześnie odpowiednio dobrane do typu motocykla, stylu jazdy i rodzaju pokonywanych na co dzień dróg?

Opony do motocykli – modyfikacja rozmiaru może pechowo się skończyć

Każdy model motocykla ma przypisany jeden rozmiar opon, którego nie należy modyfikować. Wprawdzie w przypadku aut podmiana rozmiaru nieraz jest możliwa, to jednak dla kierowców motocykli z reguły kończy się kiepsko. Wybierając opony motocyklowe należy zatem ściśle trzymać się dyspozycji producenta jednośladu, gdyż korzystanie z niewłaściwego ogumienia może bardzo ogromnie wpłynąć na stabilność i sterowność pojazdu podczas jazdy.

Opony motocyklowe – co oznacza indeks nośności oraz prędkości?

Wybierając opony do motocykli, należy uwzględnić również inne ich parametry, dzięki którym ściślej dopasujemy je do preferowanego stylu jazdy. Niemałe znaczenie ma indeks nośnościsygnalizujący, jaki skrajny ciężar wytrzyma dane ogumienie. Decydujący jest natomiast indeks prędkości – wyższy wskaźnik oznacza większą szybkość uda się rozwinąć na danym modelu opon.

Czym się charakteryzują radialne i diagonalne opony do motocykli?

Przy wyborze opon motocyklowych wypada zwrócić uwagę także na kształt ich osnowy, a więc na karkas. Pod tym względem wyróżniamy 2 typy opon – radialne oraz diagonalne. Diagonalne, z uwagi na wytrzymałe ścianki boczne i nieskomplikowaną budowę nadają się zwłaszcza do jazdy w terenie. Opony radialne z kolei charakteryzuje większa sztywność i promieniste ułożenie osnowy, co powoduje, że są trafnym wyborem do maszyn sportowych.

Kontakt:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]