Meble z litego drewna – długotrwała inwestycja

Jeśli potrzebujesz wyrobów z litego drewna, koniecznie sprawdź https://tinyurl.com/y3rptgl5.

Żyjemy w czasie kiedy także w niewielkich miejscowościach bez problemu można wskazać na mapie lokalizację popularnych sklepów meblowych. Ich oferta jest częstokroć tak szeroka, iż wchodząc do takiego salonu można w parę godzin urządzić każdy pokój. Jednak meble ze znanych sieciówek produkowane jest najczęściej z lekkich i prostych w obróbce płyt MDF. Sporadycznie dorównują one solidnością oraz urokiem meblom dębowym, opracowanych przez profesjonalistów pracujących w manufakturach stolarskich, a następnie wykonanych z dbałością o najmniejszy szczegół.

Meble dębowe – zakup na lata

Nabycie mebli wytwarzanych taśmowo nie da się raczej określić zakupem na lata. Meble z większości sieciówek już po kilku latach będą wykazywać widoczne znamiona zużycia: zawiasy się obluzują, okleina imitująca drewno odpryśnie na zagięciach, a tylne ścianki z cienkiej sklejki z czasem się złamią albo odkształcą. To nie meble naszych babć i dziadków, które przechodziły z pokolenia na pokolenie we wręcz nienaruszonym stanie. Meble z drewna litego w dzisiejszych czasach nie są rzadkością w sprzedaży, aczkolwiek nie są tak rozchwytywane, ponieważ szybciej, taniej i łatwiej jest Polakom zrobić zakupy w sieciówkach. Naturalnie, kupujący bierze pod uwagę, iż meble z drewna litego często są droższe i, gdy wytwarzane są na zamówienie, niekiedy oczekuje się na nie nawet parę tygodni. Lecz w zamian za to klient kupuje mebel gotowy przetrwać dziesięciolecia, pod warunkiem, że będzie się go odpowiednio pielęgnować. A utrzymanie w dobrej kondycji wyrobów z litego drewna wbrew powszechnej opinii nie wymaga ogromnego nakładu pracy.

Meble z litego drewna – komponują się z przeróżnymi trendami aranżacyjnymi

Poza wyjątkową trwałością wyroby dębowe mają także sporo innych atutów, co powoduje, że nadal są rekomendowane i promowane przez czołowych architektów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o prostym wyglądzie nadają przestrzeni wyszukany charakter. Meble z drewna dają przytulność łączoną z gniazdem rodzinnym oraz podkreślają przywiązanie ich właściciela do tego co naturalne. Lite drewno znakomicie pasuje do licznych stylów aranżacyjnych, tym samym szafa albo stolik kupiony do wnętrza w stylu rustykalnym można będzie bez przeszkód wpleść za jakiś czas w nowy, przykładowo industrialny wystrój. Co ciekawe, nawet gdy właściciel zapomni o systematycznej konserwacji mebli, wyroby z drewna litego w większości przypadków można względnie łatwo odświeżyć.

Kontakt:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]