Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

Jeśli chcesz zamówić belki na relingi, odwiedź ten adres.

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne podczas wypoczynku sprzęty. Przeważnie nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć w szczególności o rowerach czy nartach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, ponieważ posiada opływową budowę. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić później. Miejmy jednakże na uwadze, aby wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć zawodowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na tył i dach auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem rowery, SUPy czy narty. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują zatem maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części auta – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Kontakt:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]