Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Sprawdź, gdzie zamówić shutters

Planując wystrój pomieszczenia, na ogół nie przeznacza się dużo czasu na okna. Najczęściej decyzja pada na standardowe aranżacje, to znaczy firany oraz zasłony, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi szafy – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Podstawowym atrybutem shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można bez trudu je ułożyć pod rozmaitymi kątami, w zależności od potrzeb domowników. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, PCV, a także z płyt pilśniowych. Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się przeważnie na oknach, jakkolwiek równie dobrze będą wyglądać na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie spotyka się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większość z nas na pewno kina czy ekranu telewizora, ponieważ te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, czyli w RPA oraz w krajach śródziemnomorskich.

Dlaczego warto wybrać shuttersy?

Oprócz tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie się prezentują, mają one również praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i nie ma zazwyczaj trudności, by umieścić je na większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nadzwyczaj szykowny wygląd, zatem wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Trzeba dodatkowo uwydatnić, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez pomocy sznurów, co posiadacze zwierząt lub rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające łańcuszki, uznają z pewnością za dodatkowy atut.

Kontakt:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]