Skład i działanie naturalnych masek do włosów

Jeśli chcesz kupić maski nawilżające do włosów, koniecznie wejdź na houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Nasze włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich stan źle oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – słońce, silny wiatr lub ekstremalne temperatury. Równie niebezpieczne może okazać się korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków, spanie z wilgotnymi włosami, farbowanie czy też stylizacja przy pomocy prostownicy bądź suszarki. To powoduje, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. O ile uszkodzenia nie są duże, możemy do tego wykorzystać odżywkę. W wielu przypadkach jednak ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Odżywki a maski nawilżające do włosów

Maski nawilżające do włosów regenerują dużo intensywniej niż typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej też zabezpieczają włosy. Specjaliści często porównują je do „posiłku” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, które pozwalają na odbudowę nawet najbardziej uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. Żeby przeniknęły w głąb komórek włosów oraz skóry, należy je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, rekomenduje się powtarzać to raz na tydzień.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów posiadają więcej substancji wpływających na polepszenie kondycji włosów. Zależnie od zastosowania danego kosmetyku, pojedyncze komponenty mogą być dobrane tak, żeby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) lub by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak wszelkiego typu olejki, keratyna, a także silikony. Naturalne maski do włosów zawierają dodatkowo wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]