Sól himalajska – zastosowanie oraz właściwości

Zobacz, gdzie zamówić sól himalajską spożywczą.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości na naszych stołach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednakże, że ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – czym jest?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się ślicznym różowym kolorem, który wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To właśnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nieprzeciętny smak i kolor.

Jakie właściwości ma sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów oraz pierwiastków śladowych, co powoduje, że jest w dużym stopniu bardziej pożywna niż standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: niektórzy uważają, iż sól himalajska może wspierać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Ponadto sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, iż może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp oraz świeczników solnych.

Sól himalajska – nie tylko do kuchni

Często okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze zastosowanie. Prócz tego, używana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść relaksujące doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę i dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub świeczką tealight stanowią ładny element ozdobny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i gigantyczne zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Kontakt:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]