Tchibo Cafissimo – kapsułki zamienne z kawami single origin

Kapsułki do ekspresu Tchibo Cafissimo znajdziesz na cafessima.pl.

Technologia zaparzania kawa w kapsułkach jest znana od ponad czterech dziesięcioleci i za czasem pozyskiwała sobie nowych sympatyków. Ten wygodny proces umożliwia przygotowanie napoju wysokiej jakości w bardzo nieskomplikowany sposób – wystarczy włożyć kawę w kapsułce do zasobnika w odpowiednim urządzeniu, dodać wodę do pojemnika i już po minucie można delektować się pobudzającym napojem.

Kawy speciality z Etiopii i Kolumbii – zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo

Znamy kilka systemów takiego przygotowywania kawy. Ten stworzony przez niemiecki koncern Tchibo jest jednym z popularniejszych na świecie. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo mają inna formę niż pozostałe, co przez zmuszało klientów do zaopatrywania się w kapsułki z kawą u jednego dostawcy. Kwestia ta dotyczyła każdego systemu w kapsułkach, jednak w ostatnim czasie oferowanych jest na rynku – także w naszym kraju – sporo ich zamienników. Firma Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym też zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W tym systemie producent ten utworzył linię kaw single origin, zwanych również kawą speciality. Ziarna tych kaw charakteryzują się tym, iż wywodzą się z jednej uprawy, zbioru oraz gatunku. Smak jej naparu jest niepowtarzalny, gdyż ma na niego wpływ wiele przeróżnych elementów, między innymi konkretne warunki atmosferycznepanujące w danym roku. Mieszanie takich kaw z mlekiem czy dodatkami aromatyzującymi tłumi ich unikalny nuty smak. Na rynku kupimy zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Etiopii i Kolumbii (100% arabika), jak również Angoli (100% robusta). W tych kawach wyraźnie dostrzegalne są naturalne nuty czekoladowe, kakaowe oraz kwiatowe.

Jaki jest koszt naparu z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Ekspresy do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w pensjonatach lub biurach, jak i w domu. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną porcję nie jest znaczny i zazwyczaj zamyka się w granicy 1,20-1,60 zł. Łatwo wyliczyć, iż taka kawa jest kilkukrotnie tańsza niż identyczny napój podawany w kafejkach w galerii bądź na stołówkach w biurze. Nowoczesny design oraz niewysokie ceny ekspresów na kapsułki powodują, że z każdym rokiem częściej znajdują one miejsce w naszych domach. Dzięki nim podamy koleżankom wysokiej jakości kawę podczas weekendowych spotkań, a przy tym sami będziemy mogli cieszyć się filiżanką takiej kawy przed wyjściem do pracy, bez zamartwiania o ogromne koszty. Jeżeli zamierzamy kupić zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się wcześniej czy będą pasować do posiadanego przez nas urządzenia.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]