Trapez na dach – popularne pokrycie hal magazynowych i wiat

Zamów trapez na dach

Blachy trapezowe dachowe tworzą mocne pokrycie, są tanie i mogą być stosowane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Trapez na dach – niedroga i zarazem wytrzymała blacha

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony również z uwagi na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie pociągają za sobą wielkich kosztów. Z uwagi na niewielką cenę materiału i nieskomplikowany montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej używana do kładzenia pokryć dachowych i może być wspaniałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową będzie trwać w dobrej kondycji przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką wytrzymałością na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie może być zastosowana blacha trapezowa?

Blacha trapezowa doskonale sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Najlepiej prezentuje się na budynkach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być też używana wszędzie tam, gdzie z różnych okoliczności nie można stosować tradycyjnych dachówek ceramicznych. Blacha trapezowa będzie również bez zarzutu prezentować się jako wykończenie magazynów, garaży bądź obiektów gospodarczych. Blachę trapezową dachowe dachową należy kupować bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż materiał jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą gamę barw blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. rynny dachowe.

Kontakt:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08