Baseny kąpielowe do użytku domowego

Chcesz kupić baseny? Odwiedź ten adres

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też wielka przyjemność, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład do ośrodków spa albo obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, ogrodowe bądź przydomowe. Rozróżnienie na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, świetne dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na proste rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Efektownie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje także halę basenową czy ogród. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Takich elementów jest jednak znacznie więcej – niektóre podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Kontakt:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]