Dlaczego warto postawić na budowę domów z bali?

Budowa domów z bali - więcej o tej usłudze.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego typu buduje się z wykonanych z drewna bali, które rozmieszczane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Powiększająca się cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii prezentują się naprawdę pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje wyjątkowa atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator cieplny. To właśnie dlatego domy z bali nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i bardzo kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w świetnym stanie całe lata. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, dzięki czemu także pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali najczęściej spotkać można na terenach leżących w górach oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są na ten moment z chęcią wznoszone także w innych regionach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy z bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Stawiając na dom z bali, powinno się zadbać, by zarówno wykonanie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany oraz wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ujawnią się nieprzyjemne niespodzianki.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]