Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Coraz więcej osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie zwykłego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się także ogromnymi stratami energii. Aktualnie wygląda to w stu procentach inaczej. Bardzo chętnie stawiamy na domy drewniane stanowiące połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy budowane z drewna to aktualnie bardzo dobry przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak nierzadko określa się też styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią wykorzystują też inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być również energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stosują dość zwartą bryłę budynku, zalecają dobór właściwych okien i właściwe ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można często w w jednej części naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjaliście

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najrozsądniej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]